Перейти до змісту

ГЛАВА VI. Незалежні наглядові органи

Секція 1. Незалежний статус


Стаття 54. Правила заснування наглядового органу

 1. Кожна держава-член на законодавчому рівні повинна забезпечити:
  1. заснування кожного наглядового органу;
  2. кваліфікації та умови прийнятності, необхідні для призначення як члена кожного наглядового органу;
  3. правила і процедури для призначення члена чи членів кожного наглядового органу;
  4. тривалість строку повноважень члена чи членів кожного наглядового органу становить не менше чотирьох років, за винятком першого призначення після 24 травня 2016 року, частина якого може становити коротший період, якщо це необхідно для захисту незалежності наглядового органу за допомогою поетапної процедури призначення;
  5. чи і, якщо так, на скільки строків можна повторно призначити члена чи членів кожного наглядового органу;
  6. умови, що регулюють обов'язки члена чи членів і персоналу кожного наглядового органу, заборони на дії, види діяльності та переваги, несумісні з ними, протягом і після строку повноважень і правила, що регулюють припинення зайнятості.
 2. На члена або членів та персонал кожного наглядового органу поширюється, згідно з законодавством Союзу або держави-члена, обов'язок збереження професійної таємниці як протягом, так і після строку їхніх повноважень, щодо будь-якої конфіденційної інформації, про яку вони дізналися під час виконання своїх завдань або реалізації своїх повноважень. Під час строку їхніх повноважень, такий обов'язок збереження професійної таємниці, зокрема, застосовують до звітування фізичних осіб про порушення за цим Регламентом.